Regeneracja drewna - AKM Drewno - Drewniane trasy i elewacje Menu

Regeneracja drewna

Warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, słońce, deszcz, wahania temperatury oraz brak regularnej konserwacji powodują, że drewniana powierzchnia szybko się niszczy.

Brak należytej staranności w pielęgnowaniu może spowodować, że deski zaczną pękać, gnić czy chorować z powodu ataku owadów oraz innych szkodników, a to może doprowadzić nawet do konieczności wymiany drewnianych elementów.

regeneracja-tarasow

Impregnacja jest istotna dla zachowania nie tylko odpowiedniego wyglądu i właściwości desek tarasowych, ale jest niezbędnym elementem ochrony przed grzybami, bakteriami czy wodą. Biorąc pod uwagę różne właściwości użytego gatunku drewna, starannie dobieramy preparaty dla przedłużenia jego trwałości. W tym celu używa się specjalnych olejów do drewna egzotycznego, stosowanego dwa razy do roku. Dzięki odpowiednim środkom możemy nie tylko zabezpieczyć deskę przed wzrostem mchów czy glonów, ale także podkreślić naturalną barwę drewna.
Regeneracja

Może się okazać, że usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni tarasu takich jak np. błoto, liście czy piasek jest nie wystarczającym zabiegiem. Zauważamy ze wierzchnia warstwa pokryła się patyną (srebrnym nalotem) który jest naturalnym procesem, nie obniżającym w żaden sposób wartości technicznych drewna. Aby temu zapobiec i cieszyć się pięknem tarasu należy systematycznie przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne i regeneracyjne.

Zajmujemy również regeneracją zaniedbanych, nieimpregnowanych tarasów.
Jeśli masz stary taras lub kupiłes dom z zaniedbanym tarasem, postaramy się przywrócić jego pierwotny wygląd.