AKM DREWNO - Drewniane trasy i elewacje Menu

Architektura ogrodowa

Zgodnie z nowym stylem życia, we współczesnych domach tarasy przejęły wiele funkcji wnętrz. Stały się przedłużeniem jadalni, miejscem spotkań towarzyskich czy służącym regeneracji i wypoczynku. Dlatego tak ważne jest przemyślane zaprojektowanie jego kształtu, wymiaru, formy i wykończenia.

Pobyt na tarasie może umilać nam muzyka, płynąca w tle z głośników zamontowanych na ścianie budynku, zadaszeniu, na gruncie lub wśród roślinności okalającej taras.

projekowanie_tarasow_ogrodow

Nasze projekty pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie: co dalej?

Czy warto ustawić kanapę na zewnątrz, w jaki sposób oświetlić pergolę, które kwiaty, w jakich donicach będą pasować do całości domu? Pytań jest wiele, a pomysłów jeszcze więcej.

W projektowaniu przestrzeni przydomowej chodzi głównie o to by ograniczyć się do jednego stylu, sprecyzować potrzeby swoje i innych użytkowników. Zatem wybieramy konkretny styl i konsekwentnie dobieramy następne elementy.

Aby stworzyć taras idealnie dopasowany do naszych potrzeb musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań między innymi:

  • Ile czasu będziemy spędzać na zewnątrz domu?
  • Kto i w jaki sposób będzie z niego korzystać?

Jeśli mamy małe dzieci przyda się miejsce na piaskownicę, albo mały plac zabaw. Meble ogrodowe powinny być łatwe w czyszczeniu, kominek zabezpieczony, świece osłonięte. Jeśli taras nie przylega bezpośrednio do podłoża i ustawiony jest na przykład na kolumnach, a do ogrodu prowadzą schody, taras należy ograniczyć barierkami.

Czy potrzebujemy miejsca na grill, kącik jadalniany, wypoczynkowy, a może bardziej przydatna okazałaby się przestrzeń na spa z jacuzzi czy mini-siłownię?
Potrzeba kreuje przestrzeń. Projektując taras i ogród należy również zastanowić się ile czasu chcemy mu poświęcić – kwiaty wymagają nieustannej pielęgnacji, użycie tkanin ich częste pranie.

W jakim stylu jest urządzony dom?

Można z pomocą drewna uzyskać miejsce przytulne i intymne, ale również zmieniając kolorystykę, fakturę i aranżację stworzyć przestrzeń nowoczesną, minimalistyczną.

Jeśli planujemy taras, wcześniej zadbajmy o jego położenie względem stron świata oraz widoki jakie roztaczają się przed nami. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb użytkownika.
Dom, taras, ogród doskonale ze sobą korespondują gdy potraktujemy te trzy elementy jako spójną całość stosując jeden styl, zbliżoną kolorystykę oraz estetyczny minimalizm.

Na życzenie klienta projektujemy:

  • funkcjonalne formy tarasu (strefa wypoczynku, rozrywki, jadalnie, grill-kuchnia, uprawy roślin i ziół itd.)
  • zadaszenia